#1 2008-07-25 18:37:12

Admin

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-07-15
Posty: 153
WWW

Dobór bukietu - informacje praktyczne - zaciągnięte z innego forum

1.Co nalezy wziac pod uwage wybierajac wiazanke slubna:
-  urode (w jakiej kolorystyce Ci dobrze) + planowana kolorystyke makijazu
-  sylwetke
-  suknie slubna - jej styl, kolor, zdobienia
-  bizuterie i dodatki do sukni slubnej
-  stroj Pana Mlodego
-  dostepnosc danych kwiatow oraz ich trwalosc
-  alergiczki - wykluczenie kwiatow uczulajacych

2. Aby bukiet nie zlewal sie z suknia:
-  zastosowanie kontrastu np. biale kwiaty + liscie/ dodatki/ druty/ perelki/ krysztalki/ szarfy/ krezy/ piorka/ zboza/ a nawet bombki (vide Ziutka ).
-  wykonanie bukietow z egzotycznych, niepopularnych kwiatow
-  przy śnieżnobiałej sukni unikaj kremowych kwiatów analogicznie przy sukni koloru ecru unikaj czystej bieli. Kolory te gryzą się ze sobą, co więcej wyglądaj razem mdło.

3. Bukiet a sylwetka Zrodlo:
-  Bukiety okrągłe, tworzone na linii koła, półkuliste są odpowiednie dla drobnych, szczupłych dziewczyn. Idealnie pasują do tradycyjnych sukien, w klasycznym stylu. Im bardziej ozdobna suknia tym prostszy i skromniejszy powinien być bukiet i odwrotnie im prostsza suknia tym bardziej fantazyjne kwiaty.
Pamiętaj o jednym, bukiet nie powinien być za duży, nie może zasłonić Ciebie.
-  Bukiety zwisające, tworzone na linii trójkąta odpowiedniejsze będą dla bardziej postawnych kobiet, wysmuklają sylwetkę i nadają jej łagodniejszy zarys.
Jeżeli jesteś niska również możesz sobie pozwolić na zwisający bukiet wydłuży on optycznie figurę, pamiętaj jednak aby nie był on zbyt długi ponieważ uzyskasz wtedy odwrotny efekt.

4. Kolory kwiatow, a typ urody Zrodlo:
-  Bukiet idealny dla kobiety o typie urody lato - cera jasna lub oliwkowa, włosy blond, brąz z jaśniejszym odcieniem. Kolory: biały, niebieski, szary, róż fiolet. Przypinka dla pana młodego do kompletu i zawsze w tym samym kolorze.
-  Czerwone goździki i soczyste truskawki. Bukiet dla kobiety o typie urody jesień - jasna cera, złocisto-beżowa, brzoskwiniowa, piegi, włosy rude, brązowe lub blond ze złotym odcieniem. Kolory: czerwień, beż, róż, brąz, pomarańczowy.
-  Bukiet doskonały dla pani o typie urody zima - cera jasna, porcelanowa, śniada, włosy ciemne od brązu po czerń, intensywny kolor oczu. Kolory: żółty, róż, biel, czerń, niebieski. Dodatkowym atutem może być kształt bukietu.
-  Pastelowa kompozycja przyozdobiona romanty-cznymi dodatkami. Bukiet dla pani o typie urody wiosna - cera jasna, włosy jasne, ciemny blond, ewentualnie złociste pasemka. Kolory: biały, czerwony, żółty, niebieski, zieleń, różowy.

5. Uwagi dodatkowe Zrodlo:
-  Do sukien które zdobione są motywem kwiatowym wybieraj jak najprostszy bukiet. Dotyczy to wszelkiego rodzaju haftów, a zwłaszcza sztucznych kwiatów przy twojej sukni.
-  Jeżeli Twoja suknia jest jedno kolorowa możesz wybrać kwiaty dowolnego koloru, jeżeli jednak ozdobiona, na przykład, błękitnymi dodatkami Twoja wiązanka powinna być w tym samym kolorze lub posiadać błękitne elementy
-  Staraj się ożywić swoją kreację, nie bój się zdecydowanych soczystych barw zwłaszcza jeżeli jesteś brunetką lub szatynką. Delikatnym blondynka o filigranowej budowie ciała polecam pastele.
-  Panowie zazwyczaj wybierają ciemne garnitury w neutralnych kolorach, jeśli jednak pan młody wybiera się do ślubu w bordowym garniturze Ty raczej zrezygnuj z kwiatów w kolorze różowym, lilowym, fioletowym itp. Tak się składa że pewne kolory do siebie pasują a pewna nie.


http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/20090912310214.png

Offline

 

#2 2009-04-22 00:55:23

dominika

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 3

Re: Dobór bukietu - informacje praktyczne - zaciągnięte z innego forum

witam! napiszę moje pytanie i liczę na odp. w ramach kontynuacji informacji praktycznych.
Jakie kwiaty są dostępne w poszczególnych sezonach? (wiem, że teraz nie ma ograniczeń nawet w tej kwestii, ale to też wpływa na ich cenę, chyba - w marcu/kwietniu np. są tulipany, a w inne miesiące?)
Pozdrawiam

Offline

 

#3 2009-05-02 17:45:21

martynka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-08-14
Posty: 64

Re: Dobór bukietu - informacje praktyczne - zaciągnięte z innego forum

Przyłączam się do pytania też jestem ciekawa!!

Offline

 

#4 2009-08-27 20:15:51

basia 86

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-08-27
Posty: 1

Re: Dobór bukietu - informacje praktyczne - zaciągnięte z innego forum

witam  jestem tu nowa i mam pytanie jakie bukiety są modne  w niesiącu kwietniu pozdrawiam

Offline

 

#5 2010-03-06 22:46:47

Kristianne

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-10-26
Posty: 186

Re: Dobór bukietu - informacje praktyczne - zaciągnięte z innego forum

Ja po głębszym zastanowieniu uznałam że najlepszym wyborem są słoneczniki , bez zbędnych ozdób , prosty piękny kwiat . ( Znajdziecie je w temacie ze słonecznikami ) . Pozostało tylko dobrać mi biżuterię , udam się do Siudka myślę , ma świetne pierścionki i kolczyki , a tak to wszystko jak na razie załatwione:)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
pomorskiewesele.pun.pl