#1 2013-06-15 15:16:12

roma

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-26
Posty: 8

maseczka a'la Kleopatra

Wprawdzie na filmie Asterix i Obelix: Misja Kleopatra tego nie pokazali ale pierwszą znaną postacią używającą miód do pielęgnacji ciała była właśnie Kleopatra, królowa Egiptu żyjąca jeszcze przed narodzeniem Chrystusa. Używała ona w kąpieli mieszanki miodu i mleka oślego. Po 100 latach zalety miodu i mleka doceniła Poppea żona Nerona cesarza Rzymu. Ona nie stosowała już kąpieli upiększających, a jedynie okłady coś co dziś kobiety nazywają maseczkami. Piękna i wiecznie młoda skóra to cel kobiet od tysiącleci. I dziś maseczki i kąpiele miodowo-mlekowe są środkiem kosmetycznym. W internecie pełno jest przepisów podających jak sporządzić tę uzdrawiającą miksturę. Miód przede wszystkim naturalnie nawilża skórę! A jak wiadomo zdolność skóry do utrzymywania odpowiedniej wilgotności jest warunkiem jej elastyczności, miękkości, gładkości. Z upływem czasu, zwłaszcza gdy skóra jest wystawiona na działanie niekorzystnego środowiska, różnych środków chemicznych traci zdolność utrzymywania wody, staje się przesuszona i pojawiają się zmarszczki. Ponadto w miodzie znajdujemy korzystnie działające: enzymy, sole mineralne, białka, witaminy, olejki eteryczne, oraz pierwiastki takie jak: potas, wapń, magnez, żelazo. Do maseczek zamiast mleka dodaje się serek homogenizowany. Poza tym żółtko, rumianek, mąkę owsianą i nalewkę propolisową. Można też to kupić gotowe, na przykład z migdałami http://www.rossnet.pl/Produkt/Dax-Cosme … 97498,3377

Offline

 

#2 2013-11-10 14:17:20

Beatek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-11-10
Posty: 5

Re: maseczka a'la Kleopatra

I faktycznie to działa?

Offline

 

#3 2014-03-28 09:29:52

lissa80

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-03-27
Posty: 5

Re: maseczka a'la Kleopatra

Miód jest dobry na wszystko nie no tak poważnie to miód naprawdę pomaga


Znowu pęknięta rura potrzebny krakowski elektryk jak najszybciej!

Offline

 

#4 2021-01-18 09:42:33

instamama

Użytkownik

Zarejestrowany: 2020-01-22
Posty: 14

Re: maseczka a'la Kleopatra

Ciekawe informacje podajesz moja droga. Ja natomiast ostatnio dzięki mojej przyjaciółce, miałam okazję przeczytać interesujący materiał o glinkach do twarzy. Powiem Ci, że do tej pory jakoś ich nie stosowałam. Tak po prawdzie, to trochę też nie wiedziałam, jaką najlepiej dobrać. Na szczęście ten https://www.ezebra.pl/pl/blog/rodzaje-g … 54444.html artykuł to mi wyjaśnił. Jeżeli też zastanawiałabyś się jaką glinkę wybrać, to zajrzyj i dowiedz się więcej. Na koniec dopowiem ci, że działają naprawdę dobrze.

Offline

 

#5 2021-01-25 12:47:38

CouleurCaramel

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2021-01-25
Posty: 1
WWW

Re: maseczka a'la Kleopatra

A co sądzicie o masce pod oczy Bema Cosmetici Nature Up? Ktoś stosował lub poleca inny sprawdzony produkt do stosowania pod oczy?


Kosmetyki naturalne sklep internetowy https://couleurcaramel.pl/

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
pomorskiewesele.pun.pl