#1 2008-07-18 14:48:50

Admin

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-07-15
Posty: 153
WWW

Zabawy weselne

Taniec na gazecie
Kilka par dostaje gazety i tańczy na niej po chwili składa się gazetę na pół i znowu na pół. Wygrywa para która dłużej utrzyma się na jak najmniejszym kawałku gazety.


Przepowiednia
Jest 10 balonów w których ukryte są karteczki z wypisanymi rzeczami, które po ślubie mąż albo żona będzie robić, czyli np. "Od dzisiaj to ja będę zmywał(a) naczynia", "Od dzisiaj będę Ci codziennie masował(a) stópki",  "Od dzisiaj to ja będę głową rodziny", "Od dzisiaj to ja będę oddawać pensję małżonkowi", "Od dzisiaj będę słuchać mądrych rad teściowej". itp. Młoda Para przekuwa na przemian balony i na głos czytają co wylosowali Wszystko zależy od pomysłowości organizatorów.


List od kolegów
Bongiorno Kamillo frajera (Dzień dobry drogi Kamilu)
Kontato schizofrenio (bardzo nas cieszy)
Liberta kaput (że się ożeniłeś)
Akademio kabaretto (w tym uroczystym dla Ciebie dniu)

La dyscyplina dyktatore (życzymy Ci wiele radości i szczęścia)
Paloma maszkarone (pojąłeś piękną żonę )
Katorga, galera, patoga (po weselu rozpoczniesz normalne życie)

Finito amore... (wasz związek będzie pełen miłości)
Cinquecento bambini (potem może przyjdą dzieci)
Padre Virgilius (zostaniesz ojcem)

Silencio mortale (będziesz się cieszyć tą perspektywą)
Arszenikos cyjankare (dbaj o teściową)
Piwencjo kuflozo (i o teścia)
Vizitato prokuratore (a zostaniesz doceniony)
Gratulacjone (życzymy Ci)
Non kolaboracjone (miłej współpracy)
Forsa finito (dużo pieniędzy)
Apartamento sutereno (ładnego mieszkania)
Karocze sireno (dobrego samochodu)
Prego ciao Italia Bongiorno ogródek, sekator, działka (udanych wakacji co roku)
Cavalieros Sicilianos Italianos (tego wszystkiego życzą Ci koledzy ze słonecznej Italii)

Kumplos smutatos (podpisano koledzy z Klubu Starych Kawalerów)

P.S. Bongiorno stonka inwazione (Pozdrowienia dla gości weselnych)


Test zgodności

Parą młoda siada na krzesłach tyłem do siebie, w rękach mają kartki. Ona ma 2 kartki z napisem: "ja" i "on". Młody ma z napisami: "ja", "ona".
Orkiestra zadaje pytania typu: "kto pierwszy powiedział kocham cię", "kto lepiej prowadzi samochód", "Kto będzie trzymał kasę" "Kto pierwszy wyciąga rękę po kłótni", "Kto pierwszy zasypia w łóżku" "Kto będzie zmywał po posiłkach?", "kto będzie rządził w sypialni" "kto ma fajniejszych teściów", "kto nawiązał znajomość pierwszy" itd., para odpowiada na pytania podnosząc do góry kartki jednocześnie, z wskazaniem JA lub ON/ONA



Śpiewać każdy może
Państwo Młodzi stają na środku sali, tyłem do siebie, gromadząc przed sobą zaproszonych przez siebie gości i przyjaciół (ze strony Pani Młodej jej goście, analogicznie w przypadku Pana Młodego). Na znak wodzireja Pani Młoda zaczyna dyrygować swoim chórem, który śpiewa „sto lat”, później analogicznie Pan Młody. Wodzirej ogłasza zwycięską drużynę. Po skończonej zabawie obydwie drużyny odśpiewują „sto lat” dla nowożeńców.



Gorące krzesła
Na parkiecie pojawia się 12 krzeseł. Do zabawy zapraszane jest pierwsze 12 chętnych osób. Wodzirej prosi uczestników o zajęcie miejsc na krzesłach. Pozostali goście proszeni są o gorący doping. Wodzirej prosi każdego z uczestników zabawy o znalezienie odpowiedniego rekwizytu, który powinien znajdować się w lokalu np. widelec. W trakcie gdy uczestnicy zabawy wybierają się w poszukiwaniu podanego rekwizytu, z parkietu znika jedno krzesło. W ten sposób osoba, która powróci najpóźniej nie ma już gdzie usiąść. Tym sposobem zostaje ona wyeliminowana z zabawy, a za karę, w pierwszym miesiącu po ślubie, ma wykonywać daną czynność dla Nowożeńców, wymyśloną przez Wodzireja np. wyprowadzać psa. Taki sposób eliminacji uczestników powtarzany jest jeszcze analogicznie 10 razy. Osoba, która pozostanie w zabawie najdłużej dostanie do wykonania najprzyjemniejszą czynność. W ten sposób przez kolejne 12 miesięcy przyjaciele Pary Młodej będą wykonywać dla nich wskazane czynności.


Dzień z życia rodziny
Wybiera się dwie takie same grupy. Jedną wybiera Panna Młoda ze swojej rodziny, drugą Pan Młody ze swojej rodziny. Następnie czytane jest opowiadanie a wyczytane osoby lub grupy osób mają za zadanie szybko obiec swoją rodzinkę i usiąść na swoim krześle. Państwo Młodzi oceniają która rodzina wygrywa w konkurencji.

Rodzina I        Rodzina II
mama        mama
tata        tata
Wacek        Wacek
Witek        Witek
Gosia        Gosia
Pikuś        Pikuś
słoń        słoń

mama + tata = rodzice
Wacek + Witek + Gosia = dzieci
mama + tata + dzieci = rodzina
mama+ tata + dzieci + Pikuś + słoń = wszyscy

OPOWIADANIE

Pewnego razu TATA powiedział: do naszego miasta przyjechał cyrk. WSZYSCY bardzo się ucieszyli, ponieważ TATA obiecał, że jutro CAŁĄ RODZINĄ pójdziemy na przedstawienie. Świetnie! Zawołał WITUŚ. Bardzo chciałbym zobaczyć SŁONIA. E tam SŁOŃ, małpy są o wiele ciekawsze powiedział WACUŚ. Ja tam najbardziej lubię naszego PIKUSIA, powiedziała GOSIA, ale to tylko kundel. Pójdziemy WSZYSCY powiedział TATA, a MAMA go poparła. Następnego dnia MAMA kupiła bilety i WSZYSCY poszli do cyrku. Przedstawienie się zaczęło. Występowały małpy, tygrysy, potem konie, a na końcu śmieszny klaun. Lecz DZIECI zaczęły się bardzo niepokoić bo wciąż nie było SŁONIA. Ja chcę SŁONIA! - zaczął wołać WITUŚ, a ja chcę lody zmienił temat TATA i kupił lody. RODZICE spojrzeli na siebie, a DZIECI nadal czekały na SŁONIA , a SŁONIA wciąż nie było. Po paru innych występach wreszcie na arenie pojawił się SŁOŃ. DZIECI bardzo się ucieszyły. Czas szybko mijał, przedstawienie dobiegało końca. Cała RODZINA dobrze się bawiła, a najbardziej DZIECI .WSZYSCY zadowoleni wrócili do domu. Nawet PIKUŚ szczekał z radości. Przy kolacji TATA obiecał DZIECIOM ,a MAMA potwierdziła, że jutro z PIKUSIEM , jak będą grzeczne, to znowu WSZYSCY pójdą do cyrku, aby zobaczyć jeszcze raz SŁONIA i inne zwierzęta. I tak zakończył się dzień.


Pociąg
Zabawa organizowana jest z reguły tuż przed oczepinami lub w trakcie zabawy weselnej. Do zabawy należy zebrać maksymalną ilość osób, które ustawiają się jedna za drugą "w wagoniki" następnie do muzyki jedzie pociąg z daleka, zaczyna się taniec. Wodzirej, co jakiś czas przerywa taniec i oznajmia, do jakiej stacji, w jakim kraju goście dojechali. W każdym kraju obowiązkowo należy odtańczyć taniec narodowy, np.: we Francji Kankana, w Rosji Kazaczoka, w Wiedniu Walca itd. ilość krajów i utworów, zależy tylko od inwencji twórczej wodzireja, no i wytrzymałości gości.


Kareta
Koń lewy                Koń prawy
woźnica
Koło lewe przednie                Koło prawe przednie
Król                    Królowa
Koło lewe tylne                Koło prawe tylne

Na początku prowadzący rozdaje kieliszki, objaśnia zasady i tłumaczy każdemu kim jest.
Czyta historię, która jest poniżej. Na dźwięk odpowiedniego słowa, osoba, której dana funkcja jest przypisana musi wstać i obejść dokoła krzesło. Jeśli tego nie zrobi – pije „karniaka”.

Uwaga!
Kareta = woźnica + koła + król + królowa
Zaprzęg = woźnica + koła + król + królowa + konie

Dawno, dawno temu żył sobie Król i Królowa. Królowa ze swoim Królem bardzo lubili jeździć swoją karetą. Kareta miała 4 koła: prawe przednie, lewe tylne, lewe przednie i prawe tylne. Lewy koń był biały, a prawy koń był czarny. Pewnego dnia Królowa rzekła do swego Króla:
- Królu mój, Królu mój wspaniały, Drogi Królu, powiedz woźnicy żeby przygotował konie i sprawdził koła, bo na ostatnim spacerze był problem z prawym tylnym kołem.
Woźnica zaprzągł konie i karetę. Sprawdził prawe tylne koło, rzucił okiem na lewe przednie koło, potem rzekł do Króla:
- Królu mój, nasz wspaniały Królu, najukochańszy Królu, kareta i konie są gotowe.
Królowa z Królem wsiedli do karety i pojechali na piękną łąkę. W pewnym momencie Królowa rzekła do Króla:
- Usiądź sobie Królu, kochany Królu, mój ty najukochańszy Królu. Powiedz woźnicy by nakarmił oba konie i przygotował karetę na następny dzień abyśmy mogli wybrać się jeszcze raz sami.
Król rzekł do Królowej: Królowo moja, moja kochana Królowo, Kocham Cię moja Królowo i dał jej słodkiego całusa.

Za nie zareagowanie na słowo np. Król, osoba reprezentująca Króla musi wypić kieliszek wódki bez popitki. Przy odpowiednio dobranym opowiadaniu zabawa potrafi rozweselić do łez zebranych gości


Sznurek
Zabawa wymagająca dużo odwagi. Na jednym końcu sali stawia się butelkę alkoholu, na drugim końcu ustawiają się zawodnicy. Na znak orkiestry zawodnicy zaczynają układać na podłodze sznurek z ubrań które mają na sobie. Wygrywa osoba która pierwsza ułoży sznurek tak długi żeby sięgnął do postawionej po drugiej stronie butelki.
Nie ma co ukrywać, dobrze jest mieć wtedy na sobie dużo ubrań.


Poznajmy się
Zabawa typowo oczepinowa przeznaczona dla Pary Młodej. Po oddaniu welonu i muszki Nowożeńcy mają pokazać czy się dobrze zdążyli poznać w okresie narzeczeństwa. Do konkursu przystępuje para młoda i grupa osób płci obojga. Najpierw sadza się w rzędzie kilka Pań z Panną Młodą w środku a pan młody /z zawiązanymi oczami/ ma ją rozpoznać po wymienionej części ciała. Najczęściej rozpoznaje małżonkę po kolanie, ale zdarzają się przypadki rozpoznawania po nosie, udach, lub biuście. Zabawę powtarza się aż do rozpoznania osoby szukanej. Po odnalezieniu Panny młodej role się zamieniają Pan Młody siada wśród Panów na krzesełkach, a zadaniem Pani Młodej jest odnalezienie ukrytego małżonka, rozpoznając go po wymienionej części ciała. Najczęściej w tym przypadku tą częścią ciała jest nos, ale zdarzają się przypadki gdzie rozpoznaje Pana młodego po pępku, pośladkach lub po pocałunku.


Zbieranie na wózek (podróż poślubną)
Zabawa ma swoje miejsce najczęściej po oczepinach. W zabawie bierze udział Para Młoda, Świadkowie i wszyscy chętni goście. Świadkowie dostają miseczki i siadają sobie pod sceną, Para młoda rozpoczyna taniec. Goście biorący udział w tej zabawie mogą tańczyć tylko z Parą Młodą, aby zatańczyć z Panem lub Panią Młodą należy uiścić opłatę u świadków. Zebrane pieniądze para młoda przeznacza na wózek dla swojego dziecka lub na podróż poślubną.



Wałek
W zabawie biorą udział wszyscy chętni goście, stając w kółku na przemian pan, pani, pan, pani... Zabawę rozpoczyna Para Młoda. Celem zabawy jest podawania sobie wałka od osoby do osoby tak aby nie upadł na podłogę. Wałek trzymany jest w zależności od wersji: pod brodą, pod pachą, lub miedzy kolanami. Do przekazywania wałka nie wolno używać rąk. Osoba która zgubi wałek odpada z zabawy.



Zakręcony
Do tej zabawy niezbędny jest kijek np. od szczotki no i kilku odważnych. Zasady zabawy są bardzo proste: należy wypić setkę wódki, przykładając czoło do kijka obiec go 10 razy dookoła, a następnie szybciutko dobiec do oddalonej na drugim końcu sali Pary Młodej, która trzyma nagrodę.



Konkurs tańca
Do konkursu staje kilka par. Wodzirej prowadzący zabawę często dobiera sobie sędziów w postaci Pary Młodej lub Świadków. W zabawie wygrywa para, która najdłużej wytrwa na parkiecie. W zależności od wersji tej zabawy może ona przybrać formę siłową, lub zręcznościową: - w wersji siłowej wodzirej zmusza partnerów do coraz trudniejszych figur, np.: z partnerką na rękach, w przysiadzie, itp. - w wersji zręcznościowe tańczącym daje się np. balon, który umieszczany jest między różnymi częściami ciał tańczących. Para, która zgubi balon odpada. - inna odmiana wersji zręcznościowej to taniec z marynarką, w którym partnerzy na wybrany znak zamieniają się marynarką. Ostatnia para odpada.



Świstak
W tym konkursie niezbędna jest znajomość gwizdania. Uczestnicy dostają do wypicia kieliszek 100 gram, po którego uprzednim opróżnieniu muszą zagwizdać. Zawartością kieliszka powinna być drobno zmielona bułka tarta. Pierwszy, któremu ta sztuka się uda dostaje nagrodę.



Kuszenie Adama
Do zabawy potrzebne jest kilka par i tyle samo jabłek, oraz kawałek sznurka. Jabłka wiążemy na sznurku za ogonki. Panie trzymają jabłka na sznurkach, a Panowie mają za zadanie zjeść jabłko bez pomocy rąk. Czym dłuższy sznurek i większe jabłko, tym większy problem z jego zjedzeniem.



Druga twarz
Tak więc wybieramy cztery pary, do zabawy należy przygotować dwie pary pończoch. Panowie siadają na krzesełkach, a Panie zakładają Panom pończochy na głowy. Para młoda występuje w roli jury i ma za zadanie wybrać najzabawniejszą twarz wesela. Zabawa polega na tym że Panie kolejno zdejmują panom pończoszki z twarzy ciągnąc za węzełek zawiązany na końcu każdej pończoszki.



Ile będzie dzieci?
Ustawia się 2 krzesła i tyłem do siebie w odległości ok 5 metrów, na nich siadają młodzi. Gra muzyka, a na znak Państwo młodzi maja odwrócić głowę w jedna ze stron, w prawo lub w lewo. Jeżeli obydwoje odwrócą się w prawo - CÓRKA
Jeżeli obydwoje odwrócą się w lewo - SYN Jeżeli ich głowy rozejdą się w innych kierunkach – BLIŹNIAKI
Zabawę można powtórzyć 3, 4 razy, w zależności ile dzieciaczków się im już nazbiera, i czy wyrażą chęci by było ich więcej



Jezioro łabędzie
Prowadzący zaprasza na środek sali panny i kawalerów. Panowie muszą zdjąć marynarki i podwinąć do kolan spodnie a następnie po kolei odtańczyć „Jezioro łabędzi” oczywiście przy odpowiednim akompaniamencie. Wygrywał ten który otrzymał największe owacje od panien.




Ubieranie na czas
Zgłasza się na ochotnika czterech panów. Ustawia się 4 krzesła oparciami do siebie, tak, żeby oparcia tworzyły kwadrat. Każdy z Panów siada na krześle. Zdejmuje marynarkę i wiesza ją na oparciu. Orkiestra prosi, żeby panowie przeszli o dwa krzesła w prawo. Siadają, zdejmują krawat i wkładają do kieszonki marynarki (wiadomo, że nie własnej). Następnie przesuwają się o trzy krzesła w lewo, tam zdejmują but i zostawiają go obok krzesła. Dalej o 6 krzeseł w prawo i tam zostawiają w bucie skarpetkę. Potem jeszcze robią ze dwa niepełne okrążenia. Który pierwszy się ubierze wygrywa nagrodę.



Konkurs dokładności
Do konkursu potrzebne są min. 2 pary. Panowie mają za zadanie umieścić puste butelki po piwie w swoich spodniach tak aby wystawała szyjka Natomiast zadaniem pań jest przelać szklankę wody do butelek swoich partnerów Jak łatwo się domyśleć są dwa sposoby przelewania wody - szybki - czyli ze szklanki wprost do butelki (i troszkę poza butelkę znaczy w spodnie) i dokładny - czyli woda jest nabierana w usta a następnie przelewana do butelki (równie ciekawa opcja) oczywiście w tym, konkursie się nie liczy czas tylko dokładność zawodników.
Drugim etapem zabawy jest to że puste szklanki stawia się na podłodze a panowie bez użycia rąk muszą przelać zawartość butelki z powrotem do szklanki: po ilości przelanej wody w szklance widać która para była dokładniejsza i mniej rozlała wody



Długopis i butelka
Panu młodemu zawiązuje się oczy, a na sznureczku (długim do ziemi) uwiązuje się długopis i stawia się przed nim butelkę.. Panna młoda ma za zadanie tak pokierować młodym aby trafił do butelki długopisem...



Gra o 100 zł
Zabawa polega na tym, że prowadzący proponuje dwóm chętnym grę o 100zł. Stawia na środku sali krzesło na krześle kładzie banknot i na próbę mają go przedmuchać w tym samym momencie na stronę przeciwnika. Kto przedmucha, banknot jego. Ale jak wspomniałam to była próba i dopiero teraz mogą wygrać te pieniądze, teraz zawiązuje się im oczy i gdy klęczą znowu przed krzesłem gotowi do dmuchania, zabiera się banknot i stawia talerz z mąką. Na hasło start dmuchają co sił nie wiedząc że są już cali w mące.



Zapoznanie rodzin
Młoda i młody maja wybrać po np. 8 osób ze swoich rodzin, 4 dziewczyny i 4 chłopaków. Staja oni w dwóch rzędach i zabawa polega na zapoznawaniu się rodzin stawiamy dwa rzędy, naprzeciwko siebie panie naprzeciw panów i każdy po kolei mówi co podoba mu się w osobie która stoi naprzeciw i są to usta, oczy, włosy, ramiona, dłonie itd. i tak cały rząd, trzeba to zapamiętać bo następna runda to należy pocałować osobę z przeciwnej strony w to najpiękniejsze miejsce.



Zabawa w kotka i myszkę
Panna młoda staje w kółku otoczona przez inne panny (jeśli jest ich za mało mogą być mężatki) Zadaniem pana młodego jest przedostać się do żony, a zadaniem panien nie dopuścić go - taka zabawa w kotka i myszkę, tylko myszka nie ucieka.


http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/20090912310214.png

Offline

 

#2 2008-07-18 19:34:27

igus

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-07-18
Posty: 66

Re: Zabawy weselne

a ja nie będę miała zadnych zabaw, bo mi się to nie podoba

Offline

 

#3 2008-08-08 17:41:39

meg80

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-07-31
Posty: 66

Re: Zabawy weselne

igus napisał:

a ja nie będę miała zadnych zabaw, bo mi się to nie podoba

a ja będę miała zabawy oprócz płatnego tańca

Offline

 

#4 2008-08-10 20:22:07

anioleq

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-08-02
Posty: 58

Re: Zabawy weselne

Na początek

Dobra na początek, kiedy goście są jeszcze przed "integracyjnymi" toastami. Tworzymy dwa kółka -  wewnętrzne kółko to panowie, zewnętrzne panie. Wodzirej puszcza muzykę (dobrym rozwiązaniem jest walc wiedeński), kółeczka kręcą się w przeciwne strony. Gdy muzyka ucichnie panowie odwracają się przodem do pań, przedstawiają, po czym nowoutworzone pary tańczą w rytm muzyki. Gdy muzyka ucichnie ponownie wszyscy wracają do swoich kółek i zabawa zaczyna się od nowa.

Balony

Przed weselem należy przygotować jednokolorowe balony oraz karteczki z różnymi domowymi obowiązkami (np. "Będę słuchać mądrych rad teściowej", "Będę prać pieluchy", "Pilot będzie należał do mnie", "Będę wydawać pieniądze", "W sypialni rządzić będę ja" itp.). Młodzi będą przebijać naprzemian balony i odczytywać głośno swoje zadania.


Balony2

Młoda Para wybiera kilka par (dobrze takich z poczuciem humoru). Wręcza im niezbędne "akcesoria" - balon oraz pompkę do pompowania materacy. Zabawa polega na tym, że panowie trzymają wężyk do pompek, na który natknięte są balony. Pompki leżą na krzesłach. Zadanie Pań - jak najszybciej napompować balony poprzez siadanie na krześle (a ściślej mówiąc pompce) do momentu ich pęknięcia.

Z bułką tartą
Wybieramy kilku panów i ustawiamy ich w rzędzie. Każdy z nich dostaje po kieliszku tartej bułki do zjedzenia w jak najkrótszym czasie. Pierwszy, który skończy musi zagwizdać 'Sto Lat' dla młodej pary. Nie popijamy


Podaj dalej

Często organizowana na początku. Wszyscy stają w kółku, zabawę zaczyna Młoda Para przekazując sobie pocałunek. Następnie pocałunek przekazywany jest dalej przez całą salę od jednego gościa do następnego, dopóki nie wróci do Pary Młodej.

Urodziny

Zespół lub wodzirej śpiewa "... a kto się w styczniu (lutym, marcu... itd.) urodził, ma wstać, ma wstać, ma wstać". Wszyscy goście, którzy urodzili się w danym miesiącu wstają i śpiewają "kieliszek swój do ręki weź i wypij, aż do dna, kieliszek swój do ręki weź i wypij, aż do dna". Następnie piją toast a pozostali śpiewają piosenkę dla kolejnego miesiąca. Gdy solenizantami jest ktoś z młodej pary goście śpiewają: "Ona temu winna, Ona temu winna, pocałować Go powinna".

Coś dla sprawnych fizycznie

Goście dobierają się parami. Panowie stają w kółku. Panie stoją za swoimi partnerami. Gdy zespół zaczyna grać, panie wskakują panom na plecy, zeskakują, obiegają całe kółko, przechodzą pod nogami panów, przechodzą za plecy i wskakują. Ostatnia para odpada a pozostali bawią się dalej - do wyłonienia zwycięzcy


Pociąg inaczej
Zespół gra znaną melodię - "Pociąg, który jedzie z daleka". Po drodze wjeżdża do Wiednia (pasażerowie tańczą walca wiedeńskiego), Paryża (kankan), Praga (poleczka), Madryt (paso doble), Ateny (Zorba), Warszawa (polonez). Poloneza prowadzi Młoda Para.

Kto jest kto

W konkursie bierze udział para młoda oraz jak najwięcej gości. Najpierw sadzamy panie z Panną Młodą w środku a Pan Młody z zawiązanymi oczami musi znaleźć swoją wybrankę po wymienionej części ciała (najczęściej nos, uda, biust). Zabawa trwa do skutku. Następnie role się odwracają i to Panna Młoda szuka. Najczęściej wybierany jest nos tym niemniej zdarza się pępek, pośladki lub po pocałunku.

Offline

 

#5 2008-08-11 21:10:45

agusek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-07-24
Posty: 74

Re: Zabawy weselne

Na środku para młoda tańczy. Z boku stoją świadkowie i zbierają do koszyczków pieniążki za zatańczenie z panią, albo panem młodym. Każdy kto chce "odbić" panią młodą musi wrzucić do koszyczka świadka pieniążek, a kto z panem młodym do świadkowej. Taka odbijanka trwa jakiś czas. Na koniec świadkowie liczą pieniążki i ten, kto "zarobił" ich więcej, będzie rządził pieniędzmi w małżeństwie. Na koniec wszystkie pieniądze bierze do ręki pan młody, klęka przed żoną i powtarzając za orkiestrą ślubuje: "I tak będzie co miesiąc" i oddaje pieniądze żonie
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pan mlody mial za zadanie wybrac 4 kandydatow, pani z obslugi przyniosla na tacy kieliszki z zawartoscia (byly przykryte wiec nie bylo widac zawartosci) nastepnie pan wodzirej poinformowal wszystkich ze zadaniem owych panow jest jak najszybsze spozycie zawartosci kieliszka i zagwizdanie. Panowie ochoczo wyciagneli rece do kieliszkow i gdy pani kelnerka zciagnela z nich serwetke przezyli szok, w kieliszkach byla bulka tarta. Bylo bardzo smiesznie bo aby jak najszybciej przelknac robili dziwaczne miny i wywalali oczy na wierzch. Ten ktory zagwizdal pierwszy wygral butelke wodki.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
śpiewanie biesiadne – trzeba przygotować śpiewniczki dla gości, prowadzący chodzi po sali z muzyką i intonuje to co dany np. stół lub kategoria wiekowa (płeć) ma zaśpiewać.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na widocznym miejscu umieszcza się dwa wielkie serca i kilka pisaków. Na początku wesela informuje się gości, że mogą tam wpisywać życzenia dla Młodej Pary i to co chcieliby jej przekazać. (ewentualnie ugaduje się znajomych aby się pierwsi wpisali, by ktoś zaczął) W czasie oczepin głośno się czyta wszystkie dedykacje. Także to od kogo są.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
pan młody musi odpiąć welon pani młodej (liczy się czas np. 12 sekund.) i potem tyle razy musi pocałować młodą czyli 12 razy, a goście mówią w które miejsce. Pani młoda robi to samo.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
zaprasza sie kilka pan na parkiet (koniecznie w spodnicach), zawiazuje im oczy i kaze przechodzic (w rozkroku) bodajze przez rzeke (ktora udaje jakis material rozlorzony na podlodze) tak aby oczywiscie nie nadepnac. Na koniec na materiale kladzie sie pan, paniom rozwiazuje oczy i jest ubaw po pachy.

Offline

 

#6 2009-01-23 15:40:39

SylwekL

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 11
WWW

Re: Zabawy weselne

To jeszcze słówko ode mnie

Poszczególne konkursy i zabawy można organizować niezależnie od siebie, lub też tworzyć z nich większą całość np. z kilku konkursów ułożyć jeden wielki konkurs.

W przypadku, gdy poszczególne konkursy są częścią jednego większego konkursu, rozstrzygnięcia poszczególnych konkursów mogą być następujące:

1. Za zwycięstwo w każdej konkurencji określona grupa
    (np. rodzina) otrzymuje punkt. Zwycięża ta grupa,
    która w całości zabawy (we wszystkich konkurencjach)
    otrzymała największą liczbę punktów.

2. Do kolejnej konkurencji przechodzą tylko Ci, którzy
    nie odpadli w aktualnym konkursie. W ostatnim konkursie
    udział bierze tylko dwóch uczestników.

Konkursy organizować można dla panów, dla pań lub też dla par.
Oczywiście konkursy dla panów czy dla pań mogą stanowić część konkursu dla par.

Całość może mieć charakter zmagań między-rodzinnych, wspartych ze strony przyjaciół każdej ze stron (cóż równie dobrze jednoczy jak udział we wspólnych zmaganiach? I cóż równie dobrze zachęca do zapoznania, jak wspólna, szlachetna i życzliwa rywalizacja?).

Rozstrzygnięcie konkursów może być obiektywne - kto szybciej, kto więcej, kto dłużej itd. - lub subiektywne, oparte na werdykcie jury.

W skład jury wchodzić może Para Młoda (choć równie dobrze wspierać może zmagania gości), Świadkowie, Rodzice, Dziadkowie, wybrane dzieci (te bywają najmniej stronnicze), wybrani przyjaciele, przedstawiciele organizatorów wesela itd.


Darmowy 32-dniowy Kurs internetowy „Niebanalne Pomysły na Wesele”.
Wejdź na stronę: Zespół na wesele
lub Wodzirej - DJ

Offline

 

#7 2009-04-22 02:40:13

dominika

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 3

Re: Zabawy weselne

a znacie więcej zabaw bez podtekstu, trochę są dla mnie wulgarne i takich nie chcę, ale niektóre Wasze propozycje są extra i chyba skorzystam, dzięki.

Offline

 

#8 2011-04-20 11:44:15

viola

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 3

Re: Zabawy weselne

osobiście moja ulubioną zabawą jest 'kareta'. Jest zabawą powiedziałabym neutralną, gdyż nie ma w niej żadnych niesmacznych podtekstów seksualnych, więc powinna spodobać się każdemu. I naprawdę jest przy niej mega dużo zabawy i śmiechu.
znalazłam fajny artykuł na temat zabaw weselnych i oczepinowych: http://www.saladlaciebie.pl/artykuly/po … selne.html
Z wymieniononych w nim zabaw spodobała mi się bardzo 'taneczny pociąg po stolicach krajów świata', nie słyszałam o niej wcześniej, a wydaje mi się, że może być przy fajna zabawa i integracja.

Offline

 

#9 2014-08-14 10:37:36

 karinamora

Nowy użytkownik

Skąd: Kobiela
Zarejestrowany: 2014-08-14
Posty: 5
WWW

Re: Zabawy weselne

Mnie najbardziej podobała piłka nożna kapustą panny na mężatki, oczywiście wszystkie zawodniczki w szpilkach.


Szukasz miejsca na noclegi na weekendowy wypad poza Radom ?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
pomorskiewesele.pun.pl