#1 2008-07-27 23:19:25

Admin

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-07-15
Posty: 153
WWW

Ciekawostki

W Belgii w czasie ślubu Panna Młoda powinna mieć przy sobie chusteczką z wyhaftowanym swoim imieniem. Po uroczystości chusteczkę wiesza się na ścianie. Kolejna Panna Młoda w rodzinie haftuje na niej swoje imię i mają przy sobie w trakcie ślubu.

   Na Bermudach w dniu ślubu Para Młoda powinna posadzić drzewko. Sadzonka jest umieszczana na środku tortu weselnego, należy ją posadzić w domu rodziców jednego z małżonków, w którym odbywa się wesele.

   W Czechach Panna Młoda musi koniecznie mieć na głowie wianek rozmarynu upleciony przez matkę i babkę

   We Francji Panna Młoda po ceremonii ślubnej idzie pod posąg Matki Boskiej, by pożegnać się z dziewictwem. Ma to jej zapewnić wierność małżonka.


   W Grecji Panna Młoda wkłada do rękawiczki kostkę cukru na szczęście.

   W Irlandii w czasie nocy poślubnej do łóżka powinna być przywią­zana znosząca jajka kura. A Młoda Para powinna zjeść jajko z podwójnym żółtkiem. Zapewni to im dostatek i płodność.

   W Meksyku szczęście młodym zapewni taniec w środku utworzonego przez gości kręgu w kształcie serca.


   W Rosji pomyślność Parze Młodej zapewni wypicie pierwszego toastu z pantofelka Panny Młodej.


   W Szwecji w bukiecie ślubnym powinny znaleźć się zioła i trawy szczypiącym smaku i nieprzyjemnym zapachu, po to, by odstraszyć trolle, które w tym dniu czyhają, by odebrać młodym szczęście.


   W Afryce Panna Młoda powinna mieć na sobie muszle ślimaków --porcelanek, to zapewni jej płodność i władzę. W trakcie ceremonii ręce młodych powinny być przewiązane zieloną trawą.

   W Anglii Panna Młoda powinna mieć niebieską podwiązkę ( zapewni jej wierność małżonka), coś starego (lojalność najbliższych), coś pożyczonego (dobre stosunki z przyszłą rodziną), coś nowego (bogactwo) oraz srebrną sześciopensówkę w bucie na szczęście. To z małżonków, które po ślubie pierwsze coś kupi, będzie do­minowało w małżeństwie, dlatego panna młoda zaraz po ceremonii powinna kupić szpilkę od swojej druhny.


   W Grecji Panna Młoda wkłada do ślubnej rękawiczki kostkę cukru ma jej to zagwarantować słodycz w małżeńskim pożyciu.

   W kulturze zachodniej Panna Młoda ubrana jest na biało i nosi welon, który symbolizuje czystość. Zakłada obrączkę, aby nadać uroczystego charakteru jej wiecznemu połączeniu z małżonkiem.   Dziewczyna w Brazylii nie ma szansy na zamążpójście, jeśli wiadomo o niej, że straciła dziewictwo.


   W Maroku Pan Młody gotów jest zapłacić bardzo wysoką cenę za dziewicę, a tylko 1/3 zwyczajowo przyjętej ceny za wdowę.   W krajach wschodniego wybrzeża Morza Śródziemnego, koszula nocna Panny Młodej i prześcieradło wywieszane są za okno na okres 7 dni, aby każdy przechodzień mógł się przekonać o fakcie defloracji.
   W Japonii, jeszcze do niedawna, przyszła Panna Młoda spędzała 3 noce ze swoim przyszłym mężem. W przypadku niezgodności seksualnej, ich małżeństwo było dyskretnie odwoływane.   W Szkocji Młode Pary żyły ze sobą przez rok i jeden dzień, zanim dochodziło do wesela.   W Islandii chłopi nie wstępowali w związek małżeński, dopóki panna Młoda nie urodziła im dziecka, albo przynajmniej nie była w zaawansowanej ciąży.   W Chinach i krajach muzułmańskich Panna Młoda ubrana jest na czerwono, a na hiszpańskiej prowincji na czarno.


   Muzułmańskie Panny Młode noszą swoją obrączkę przewieszoną przez nos.


   W języku Hausa (plemienia Afrykańskiego) słowo "żona" utożsamiane jest znaczeniowo z "partnerka z zazdrości".


   Na Karaibach wielkie przyjęcie weselne jest głównym wydarzeniem weselnego dnia. Para mogła żyć wcześniej razem przez szereg lat i dochować się nieślubnych dzieci - ale taki fakt jest tylko dodatkowym powodem do świętowania dla każdego.


   Np. w Azji Płd.-Wsch. para tak długo nie jest zaślubiona, dopóki razem nie zje i nie wypije. Karmią się oni nawzajem tortem, rozdzielając resztę wśród weselnych gości, co praktykowane jest również na wszystkich zachodnich przyjęciach weselnych.

   Niektórzy wodzowie afrykańskich plemion mają nawet 50 żon.

   W niektórych społeczeństwach np. wśród zamieszkujących Malezję Semangów, kobieta może pod nieobecność męża spotykać się z kochankiem.

   Zgodnie z KORANEM, muzułmanin, który chciał rozstać się z jedną ze swoich żon musiał jedynie wypowiedzieć po trzykroć "Rozwodzę się z tobą".

   Nepalscy SZERPOWIE jak i ludność z BHUTANU - kraju leżącego na północ od Indii, praktykują poliandrię, czyli związki jednej kobiety z więcej niż jednym mężczyzną.

   Podczas ceremonii zaślubin w plemieniu DINKA w Sudanie, trzy kobiety należące do tego samego szczepu rodu noszą identyczne suknie. Starsi plemienia przemawiają do swojego boga za pośrednictwem kozy, proszą go o pobłogosławienie Młodej Pary szczęśliwym pożyciem i obfitymi zbiorami przez cały czas trwania ich małżeństwa. Uczestniczący w uroczystości goście częstowani są - zgodnie ze zwyczajem - mięsem z kozła.

   W niektórych społeczeństwach, np. wśród BASKÓW i niektórych rdzennych ludów Syberii i Kalifornii, tuż przed porodem, tradycja każe ojcu dziecka udawać, że on również jest w ciąży.

   Mężczyźni z ludu DAFLA w północno - zachodnich Indiach mają kilka żon, z którymi mieszkają pod jednym dachem. Każda z nich ma własną kuchnię, dla siebie i dla swoich dzieci.

   Na tradycyjnym weselu greckim, szczodry posag złożony z banknotów przypinany jest do strojów Panny Młodej w czasie przyjęcia.


http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/20090912310214.png

Offline

 

#2 2014-06-02 11:04:58

rikardo87

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-06-02
Posty: 6

Re: Ciekawostki

fajne rzeczy się można dowiedzieć na tym portalu


life is brutal elektryk kraków muzyka to moja miłość

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przeprowadzki kraków agencja fotograficzna warszawa wszywka wrocław calivita Przełącznik elektrycznych szyb wodomierze wrocław przedszkole Piła wynajem autobusów wielkopolska noclegi Rowy