Nowy użytkownik
W tym roku na Świętach Bożego Narodzenia i w Nowy Rok byliśmy w ośrodku wczasowym gdzie spaliśmy w nowo wybudowanych domkach z bali w stylu zakopiańskim. W środku ściany były wykonane z karton gipsu więc wyglądało to jak normalne wnętrza typowego domu. Jedynie z zewnątrz domki wyglądały jak typowe chaty góralskie. Ogrzewanie było podłogowe, chyba elektryczne a oprócz tego kominek który po rozpaleniu dawał tyle ciepła że można było chodzić w samej bieliźnie. Nie wiem skąd miała by się brać tam wilgoć. Oferta wykonawców takich domków jest bardzo szeroka https://aleo.com/pl/firmy/budownictwo-u … -budowlane . Nie wiem jak to tez wygląda cenowo, ale drewna po ostatnich wiatrołomach u nas dość więc chyba nie jest to droga budowa.
Offline
Użytkownik
Świetnie to wygląda. Podejrzewam, że jest ciepły i wspaniale pachnie. Podobają mi się wkomponowane elementy betonowe i murowane. Narożnik, kolumny, komin. Do tego z taką samą dekoracją z kamieni: podmurówka i taras. Radzę nie oszczędzać na betonie z którego wykonasz fundamenty. Najlepiej dopasować odpowiedni beton towarowy z dobrej wytwórni betonu. Ja mam blisko wytwórnię betonu w Krakowie http://betonnadom.pl/lokalizacje/beton-krakow . Mają sporą ofertę różnego rodzajów betonów, a co najważniejsze dbają o jakość.
Offline
Nowy użytkownik
Do takiego domu świetnie by pasował stylowy kominek. Najlepiej z płaszczem wodnym. Tak by ogrzewał zarówno wodę do mycia jak i centralne. Co do obudowy to najlepiej zrobić stelaż i przymocować do tego ognioodporny karton-gips. Są one oznaczone symbolem F. Ich rdzeń wzmocniony jest włóknem szklanym, dzięki czemu w razie ewentualnego pożaru płyty będą dłużej stawiać opór płomieniom. Oczywiście płyty gipsowo-kartonowe mocuje się na specjalnie wykonanym stelażu z profili stalowych. Chociaż płyty gipsowo-kartonowe zostały sklasyfikowane jako materiał niepalny nie mogą się stykać z nagrzewającym się do wysokiej temperatury wkładem kominkowym. Należy osłonić je od środka płytami wełny mineralnej pokrytej z jednej strony warstwą folii aluminiowej. W ten sam sposób należy zabezpieczyć również ścianę, do której przylega kominek. Do wykonywania obudowy o zaokrąglonym kształcie wykorzystuje się często dwie warstwy płyt. Pierwszą z nich stanowi odpowiednio nacięta płyta typu F. Nacięcia wzdłuż płyty umożliwiają jej zakrzywienie, ale też osłabiają wytrzymałość, dlatego jako drugą warstwę stosuje się cieńszą płytę przeznaczoną do gięcia na sucho lub na mokro, która umożliwia uzyskanie owalnej, gładkiej powierzchni. Po zagipsowaniu połączeń płyt i wyschnięciu gipsu obudowę wystarczy pomalować lub wykończyć innym materiałem. Ja chcę wykończyć kaflami takimi jak są na piecach.
New Project - agencja e marketingowa Łódź - http://www.newproject.biz.pl/realizacje/
Offline